Výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec Chrudimska roku 2020

Třináctý ročník ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Chrudimska zná své výsledky pro uplynulý rok 2020. Poprvé v její dlouhé historii nedojde k tradičnímu slavnostnímu vyhlášení, které se letos mělo konat v Kulturním klubu ve Skutči. Vzhledem k aktuální pandemii koronaviru (zákazu veřejných a kulturních akcí) byly výsledky vyhlášeny bez slavnostního ceremoniálu. Je to poprvé od znovuobnovení tradiční ankety na našem okrese v roce 2008.

I v uplynulém roce, kdy se ze stejného důvodu několik měsíců nemohlo příliš sportovat a dosahovat dalších osobních úspěchů, ať už na poli jednotlivců či týmů, nalezneme řadu vynikajících výsledků sportovců z okresu Chrudimska, za které byli ve svých kategoriích nominováni.

A kdo tedy byl odbornou porotou v hlasování zvolen? Kategorii mládežníků potřetí za poslední čtyři roky opanovala atletka z Atletiky Chrudim Klára Bažoutová , tentokrát před Vojtěchem Vašákem (Karate klub Lichnice) a další atletkou Lucií Dvořákovou. V mládežnických kolektivech putuje titul do chrudimského futsalu, jejichž tým U19 si za druhé místo v Juniorské lize vysloužil i titul v konkurenci celého okresu.

I v dalších kategoriích slavily především míčové sporty. Kategorii dospělých v jednotlivcích ovládl potřetí v historii ankety hráč futsalové Chrudimi, na nejvyšší „bednu“ se postavil reprezentant Tomáš Koudelka, který kromě titulu dokázal s národním týmem postoupit na světový šampionát. Tentokrát na prvním místě vystřídal atletku Barboru Tichou, která skončila druhá, třetí příčka putuje do MFK Chrudim za kapitánem Ondřejem Kesnerem.

I v kolektivech dospělých slavil klub FK Chrudim, který byl na první místo vybrán díky vítězství v nedokončeném ročníku futsalové ligy a především za vzornou reprezentaci v Lize mistrů. Těsně za ním skončil účastník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Chrudim, který se na jaře zachránil a v následujícím podzimu se vyšplhal až na čtvrtou pozici druhé ligy. Třetí místo patří HC Chrudim.

V kategorii trenérů již chrudimští fotbalisté futsalisty předčili, Jaroslav Veselý sklidil úspěch za svoji příkladnou práci, těsně za ním skončili brazilský kouč futsalistů Felipe Conde a trenér HC Chrudim Jiří Polák.

Do síně slávy byli zařazeni oba nominovaní - Ing. Josef Blažek z Tělovýchovné jednoty Horní Bradlo a Ing. Vladimír Krejcar z TC Chrudim, krajánkem roku se stal liberecký fotbalista a reprezentant  Jakub Pešek (odchovanec FC Hlinsko, který z AFK Chrudim v roce 2010 přestoupil společně s Lukášem Julišem do AC Sparta Praha) a kategorii Masters opanoval Karel Fiedler z Atletiky Chrudim.

Výsledky ankety – Nejúspěšnější sportovec Chrudimska roku 2020

Kategorie - Jednotlivci mládež

 1. Klára Bažoutová, Atletika Chrudim
 2. Vojtěch Vašák, Karate klub Lichnice
 3. Lucie Dvořáková, Atletika Chrudim

Kategorie - Jednotlivci dospělí

 1. Tomáš Koudelka, FK Chrudim
 2. Barbora Tichá, Atletika Chrudim
 3. Ondřej Kesner, MFK Chrudim

Kategorie - Kolektivy mládež

FK Chrudim, junioři U-19

Kategorie - Kolektivy dospělí

 1. „A“ tým FK Chrudim
 2. „A“ tým MFK Chrudim
 3. „A“ tým Hokejový Club Chrudim

Kategorie – Trenéři

 1. Jaroslav Veselý, MFK Chrudim
 2. Felipe Conde, FK Chrudim
 3. Jiří Polák, Hokejový Club Chrudim

Kategorie - Síň slávy

Ing. Josef Blažek, Tělovýchovná jednota Horní Bradlo

Ing. Vladimír Krejcar, TC Chrudim

Kategorie – Krajánek

Jakub Pešek, FC Slovan Liberec

Kategorie – Masters

Karel Fiedler, Atletika Chrudim

 

 

zpět na přehled »